Blog – Getting Started

Blog – Getting Started

Notatki na studiach, a notatki na blogu..

W czasie studiów zauważyłem, że każda osoba ma swój własny sposób na naukę przed wejściówkami i kolokwiami. Jedni wchodzili na grupowe forum, pobierali masę materiałów, drukowali je i próbowali zakuć. Ci bardziej ambitni robili własne notatki na podstawie wyżej wymienionych opracowań, książek i wykładów udostępnianych przez prowadzących. Ci najmniej ambitni ściągali materiały na telefon i spisywali co się dało. Nie chcę krytykować żadnej z tych metod, ponieważ sam korzystałem z każdej z nich. To jak się uczyłem zależało głównie od tego jak bardzo materiał do wyuczenia był dla mnie interesujący. Z czasem zauważyłem, że robiąc własne notatki staram się bardziej zgłębić temat, przez co zdobyta wiedza jest szersza i trwalsza.

Właśnie tak widzę tego bloga. Chcę, aby były to notatki z moich prac. Jednocześnie chciałbym, aby były to dobre materiały dla innych osób, które być może trafią na tego bloga. Będę pisał o technologiach Microsoft z którymi jestem już spokrewniony od około 3 lat, trochę o JavaScript i framework’ach jemu pochodnych. Będę omawiał napotkane przeze mnie problemy przy projektach i przedstawiał ich rozwiązanie. Czasami wrzucę news o jakiejś odkrytej przeze mnie nowince technologicznej.

Mam nadzieję, że niektóre moje posty wzbudzą Twoje zainteresowanie. Może dodasz jakiś komentarz z cenną uwagą i podzielisz się wiedzą. Konstruktywna krytyka również jest mile widziana.

Od około roku zbierałem się do założenia i prowadzenia własnego bloga i właśnie teraz nadszedł moment, w którym chciałbym Cię zaprosić do przeglądania i czytania moich wpisów 🙂

Miłego czytania!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 thoughts on “Blog – Getting Started”

  1. Podejście do prowadzenia swojego bloga jako swoistego dziennika i notatnika jest moim zdaniem naprawdę świetne.
    Mam nadzieję, że Ci spodoba Ci się blogowanie i zapełnisz devblogosferę treścią ;).